Blog

خرداد 11, 1399

به‎کارگیری ۳۷ دکل ملی حفاری در گستره مناطق نفت‎خیز جنوب

۱۳:۵۵۱۳۹۹/۲/۲۴
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران خبر داد:به‎کارگیری ۳۷ دکل ملی حفاری در گستره مناطق نفت‎خیز جنوب 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: ۳۷ دکل ناوگان حفاری این شرکت در راستای حفظ و نگهداشت تولید نفت و گاز در گستره مناطق نفتخیز جنوب به‎کارگیری می شود.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید عبداله موسوی امروز (چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ماه) با اشاره به رایزنیها و توافقات به عمل آمده میان مدیریت ارشد این شرکت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، افزود: این همکاری در راستای برنامه های شرکت ملی نفت ایران و پاسخگویی به موقع به نیازهای صنعت نفت کشور صورت می گیرد.

وی اظهار کرد: این توافق در نشست مشترک دو شرکت حاصل و ملی حفاری در برنامه های جاری و پروژه های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب حضوری فعال خواهد داشت.

موسوی گفت: در زمان حاضر دستگاه های حفاری خشکی سبک و سنگین شرکت ملی حفاری در ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع وسعت عملیاتی مناطق نفتخیز جنوب حفر و تکمیل چاه های توسعه ای/توصیفی و تعمیری مناطق را در حوزه پنج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، مارون، آغاجاری، مسجدسلیمان و گچساران برعهده دارند که با توجه به برنامه های تولید ابلاغی از سوی شرکت ملی نفت ایران در میدان های نفت و گاز و با توجه به توافقات صورت گرفته از سوی دو شرکت ترخیص دستگاه های حفاری موضوعیت نداشته و مجموعه دکل ها در مدار عملیات قرار می گیرند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت حفاری در ایران و با برخورداری از افزون بر ۷۰ دستگاه حفاری خشکی و دریایی در چهار دهه گذشته نقش محوری در حفاری چاه های نفت و گاز در کشور داشته و دارد و می توان ادعا کرد دو سوم از بالغ بر چهار هزار و ۶۰۰ حلقه چاه های نفت و گاز حفر شده در مدت پیش گفته با همکاری و هم افزایی مستمر با مدیریت های حفاری، مهندسی مخازن و سایر بخش های مرتبط در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب حفاری، تکمیل و در مدار تولید قرار دارند.

وی اظهار کرد: این شرکت همچنین همکاری با شرکت های حفاری بخش خصوصی و بخش های حفاری در شرکت های دولتی را به جد دنبال می کند و در پروژه های طرح توسعه ۲۸ مخزن که تا کنون چند بسته آن به شرکت های خصوصی واگذار شده مشارکت می کند.

موسوی با اشاره به اینکه ناوگان شرکت ملی حفاری در بخش خدمات جانبی صنعت َحفاری با توان ارایه بیش از ۲۰ نوع خدمات فنی و مهندسی براساس درخواست های شرکت های متقاضی بهره بردار نفتی و شرکت های حفاری بخش خصوصی خدمات تخصصی ارایه می دهد، گفت: در سال جهش تولید با تلاش و همت متخصصان مجرب، کارکنان ماهر و کارآمد و استفاده بهینه از ظرفیت ها و داشته های شرکت شاهد رشد و بالندگی بیش از پیش شرکت ملی حفاری ایران در جایگاه یک شرکت مادر تخصصی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران خواهیم بود.

۲/۲۹۳۷۷

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران

اخبار
درباره hadi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *